O mnie

18447565_1531227766896451_5272920934667934969_nCześć! Mam na imię Katarzyna i bardzo mi miło gościć Was na moim blogu :)

Kim jestem?

 • absolwentką filologii polskiej, która w zasadzie od zawsze interesuje się literaturą. Książkom poświęcam niemal każdą wolną chwilę. O literaturze lubię nie tylko dyskutować, lecz także pisać, czego potwierdzeniem jest ten blog. Książki, podobnie jak sport, moja druga wielka pasja, to uzależnienie, z którego nie sposób się wyleczyć. I całe szczęście!

Co sprawia mi największą przyjemność?

 • oglądanie piłki nożnej (tak, kocham ten sport ponad wszystko, od 2006 roku z zaangażowaniem kibicuję londyńskiej Chelsea, a kiedy mogę lecę do Londynu, by na żywo podziwiać grę The Blues);
 • oglądanie Formuły 1 (obok piłki to moja druga wielka i nieprzemijająca miłość; Lewis Hamilton w 2007 roku zdobył moje serce i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miało się to zmienić – oglądanie jego jazdy i zwycięstwa na żywo podczas Grand Prix Hiszpanii 2017, a także zdobycie jego autografu i zdjęcia to był jeden z najlepszych momentów w moim życiu!);
 • słuchanie muzyki (Linkin Park to najlepszy zespół ever, a ich piosenki to po prostu mistrzostwo świata! Oprócz Linkin Park namiętnie słucham Enrique Iglesiasa i Alvaro Solera – nie ma nic lepszego od hiszpańskiego brzmienia);
 • podróżowanie (Londyn to miejsce, do którego mogę wracać setki, miliony razy. Dlaczego? Bo jak powiedział H.G. Wells, „Londyn jest najciekawszym, najpiękniejszym i najwspanialszym miastem na kuli ziemskiej”. Poza tym kocham Hiszpanię i Grecję, tam zawsze czuję się jak w domu);
 • planowanie (uwielbiam planować, przede wszystkim, przyszłe podróże, spontaniczne działanie nie jest dla mnie, lubię, gdy wszystko idzie zgodnie z opracowanym wcześniej planem; ścisły harmonogram zapewnia mój wewnętrzny spokój, jakkolwiek dziwnie to brzmi);
 • i co najważniejsze: czytanie książek! (zawsze i wszędzie).

Co lubię czytać?

 • jako nastolatka pochłaniałam powieści Kate Brian, a właściwie Kieran Scott (trylogia o cheerleaderkach oraz cykl powieści o Reed Brennan, uczennicy ekskluzywnego liceum Easton Academy), Georgii Byng (powieści o Molly Moon), Jacqueline Wilson (seria Dziewczyny się odchudzają/spóźniają itd.), Ann Brashares (Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów), Hanny Kowalskiej-Pamięty (Pamiętnik jedynaczki) oraz oczywiście J.K. Rowling jako autorki przygód o Harrym Potterze.
 • w liceum zakochałam się w kryminałach Agathy Christie i do dziś to właśnie ten gatunek jest moją największą czytelniczą miłością. Na studiach polonistycznych klasyczny angielski kryminał zastąpiłam mrożącymi krew w żyłach amerykańskimi thrillerami – psychologicznymi Alex Kavy, romantycznymi Eriki Spindler oraz medycznymi Tess Gerritsen. Równie chętnie co po thrillery sięgam także po powieści, których akcja rozgrywa się na sali sądowej. W tej materii Erle Stanley Gardner jako autor cyklu o Perrym Masonie, a także Phillip Margolin nie mają sobie równych, a ich książki zawsze są gwarancją znakomitej rozrywki.
 • nikogo nie zaskoczę, stwierdzając, że ze względu na moje sportowe zainteresowania lubię także czytywać książki o sportowcach. Piłka nożna i piłkarze wiodą tu oczywiście prym.
 • literatura wysoka z racji odbytych studiów też znajduje się w kręgu moich zainteresowań. Szczególnie dużo uwagi poświęcam tekstom z epoki pozytywizmu i Młodej Polski, w tym przede wszystkim dziełom Gabrieli Zapolskiej, którą szczerze uwielbiam.

Moje słabości:

 • jest ich kilka, a wśród nich m.in. przesadne zamiłowanie do książek, herbaty i lakierów do paznokci. Dobra lektura w połączeniu z wygodnym fotelem i kubkiem ulubionej herbaty jest tym, czego najbardziej mi potrzeba; tym, co mnie odpręża, pozwala przenieść się w inny świat i choć na chwilę zapomnieć o życiu :)

tess gerritsenRecenzje wybranych książek zamieszczam na blogu oraz na portalach:

Zapraszam do lektury i komentowania moich postów. Na wszystkie pozostawione komentarze postaram się odpowiedzieć. Chwalcie, krytykujcie, czerpcie lekturowe inspiracje. Dzielcie się swoimi wrażeniami. Wasza opinia jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ sprawia, że dzięki Wam mój blog może być jeszcze lepszy.

Jeszcze raz zachęcam do lektury moich recenzji.

Kto wie, być może znajdziecie coś dla siebie! :)

Zapraszam również na fanpage bloga:

 Z literaturą za pan brat

oraz profil na Instagramie:

z.literatura.za.pan.brat

a

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.